Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Otomasyonu Giriş

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ ÖBS GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZİLETİŞİM:

T.C. AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNIVERSITESİ REKTÖRLÜK
AĞRI IBRAHIM CECEN UNIVERSITY RECTORATE
Erzurum Yolu 4 Km 04100 Merkez, Ağrı – Türkiye
Tel: 0472 –215 98 63 Fax: 0472 215 11 82
mail : rektorluk@agri.edu.tr
web : www.agri.edu.tr

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ SINAV KURALLARI

Üniversitemiz, Fakülte/Yüksekokullarında yapılacak olan ara sınav, yarıyıl/yılsonu sınavı ve bütünleme sınavlarının kurallara uygun ve sağlıklı bir ortamda yapılabilmesi için aşağıda belirtilen hususlara uyulması gerekmektedir.

1. Sınav, ilan edilen tarih ve saatte, belirtilen sınav salonunda dersin yürütücüsü ve sınav görevlileri kontrolünde başlar.

2.Sınav görevlileri, tarafından belirlenen oturma düzeni içerisinde oturtulur.

3.Sınav görevlileri, sınava başlamadan önce, masa, duvar vb. çevresinde dersle ilgili herhangi bir yazılı veya görsel materyalin bulunmadığını kontrol eder. Öğrenci bu koşulun sağlanmasından sorumludur.

4.Öğrenci, sınav salonunda cep telefonu vb. teknolojik araçları kullanamaz ve kapalı olmasına dikkat eder.

5.Öğrenci, sınav kâğıdına adı-soyadı, okul numarası ve bölümünü yazar.

6.Öğrenci, kontrol için kimliklerini masaya bırakır. Sınav görevlileri, sınav başlamadan öğrencilerin kimlik kontrollerini yapar.

7.Sınav görevlileri, öğrencinin soyadını sınav kâğıdının üzerine mürekkepli yada tükenmez kalemle yazar ve her bir sınav kağıdını paraflar. Sınava giren öğrenciler isimleri yazılı sınav tutanağını imzalar.

8.Sınavın başlamasından itibaren ilk 15 dakikadan sonra gelen öğrenci sınav salonuna alınmaz. İlk 15 dakikalık süre içerisinde öğrenci sınavını tamamlamış olsa dahi salondan çıkarılmaz.

9.Sınav süresi ne olursa olsun kimlik kontrolleri ve yoklamalar tamamlanmadan hiçbir öğrencinin sınav salonundan ayrılmasına izin verilmez.

10.Sınav görevlileri, kimlik kontrolünde başkasının yerine sınava girdiğini tespit ettiği öğrenci hakkında tutanak tutar ve ilgili bölüm başkanlığına iletir.

11.Sınav görevlileri, sınav süresince sınav düzenini sağlar. Sınav düzenini bozucu davranışlarda bulunan, toplu ya da bireysel kopya çeken, kopya teşebbüsünde bulunan öğrencileri tespit eder. Toplu ya da bireysel kopya çeken veya kopya teşebbüsünde bulunan öğrencilerin sınav kağıtlarını alır ve öğrenci hakkında tutanak tutarak ilgili bölüm başkanlığına iletir.

12.Dersin yürütücüsü veya sınav görevlisinin aksi yönde talimatı bulunmadıkça öğrencilerin soruları ve sorulara verdikleri yanıtları herhangi bir yere yazmaları ve sınav salonundan dışarıya çıkarmaları yasaktır.

13.Ara sınav süresi bir ders saatidir. Yarıyıl/yılsonu sınavı ile bütünleme sınavı iki ders saatidir. Ancak sınav süreleri dersin özelliğine göre dersin yürütücüsü tarafından belirlenir.

14.Anfi düzeni sınıflarda sınav görevli sayısı iki, normal sınıflarda sınav görevli sayısı birdir.

Sınav Kuralları 11.12.2012 tarih ve 35/82 sayılı Senato Kararı ile kabul edilerek yürürlüğe girmiştir.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Otomasyonu Giriş yorumları

 • Image Description
  canan ataş
  14.01.2014

  kyk

 • Image Description
  mlk_12.06.94
  23.01.2014

  otomasyonda gorunmuorum ole bır tc yok denılıo neden nasıl yapıc

Konular